About love


 • Malo by to tak fungovať. Na svete by mali mať všetci svoju polovičku. Nie sú to len prázdne reči o tom, že človek neostane nikdy sám. Ale je to naozaj tak?
 • Láska je to najkrajšie čo človek má a čo človek môže zažiť. - Obyčajne klišé... Nie je to pravda. Láska je trápenie, slzy, starosti a smútok. Láska nie je len o tom dobrom. Nefunguje to. Častokrát nefunguje rovnica dávaš = ber. Koľko ľudí nám už ukradlo srdce a nedalo nám to svoje? Ostali sme bez neho. Medzi rebrami viac už nemalo čo biť, skôr "to" nemalo pre koho biť. Dal si, ale nemáš čo brať.
 • Dvom ide všetko ľahšie. Dvom zlodejom, dvom dobrákom, dvom zaľúbeným. Ten neopísateľne nádherný pocit, keď držíš v ruke niekoho dlaň a cítiš tlkot jeho srdca vo svojej dlani.. Bum, bum... Ten neopísateľne nádherný pocit, keď máš pocit, že už ani nedokážeš uniesť všetku tú lásku, ktorá sa ti dostáva. Ako keby všetka láska sveta tu bola pre teba a pre neho. nie nadarmo sa hovorí pri tom (údajne) posvätnom obrade "v chorobe i zdraví, v bohatstve i chudobe". 
 • Všetko musí byť dokonalé. Ale o tom láska nie je. Odpúšťanie, nenávisť, nevera, milovanie, počúvanie, pomáhanie, odopieranie, starostlivosť. Môže to všetko zvládnuť jedna obyčajná ľudská bytosť? Príliš veľké, príliš zodpovedné na tvora, ktorý robí večne nejakú chybu.
 • Jing a jang. Biela a čierna. Harmónia. Nezáleží na tom či to zariadil Boh, vesmír, príroda alebo niečo iné, ale je to tak. Ľudia sa dopĺňajú. Ako puzzle. Puzzle zložené z dvoch častí - on a ona. Krásu dokonalosti nie je možné vidieť v obraze vydraženom za milióny dolárov, nie je ju možné vidieť ani pri pohľade na najkrajšiu ženu/muža sveta, nie je ju vidieť ani v dúhe, ktorá sa vyníma na oblohe. Krásu dokonalosti a dokonalosť samú môžeme vidieť v dvoch ľuďoch, ktorí žijú jeden pre druhého.
 • Celý život boli spolu. Ten idilický moment, keď sa dvaja starci sediaci na verande držia za ruky v hojdacích kreslách a pozerajú na západ slnka. Zomrie jeden, zomrie druhý. Ako často máme možnosť vidieť takúto lásku? Lásku, ktorá nie je len o fyzickej kráse, lásku, ktorá nie je o materiálnych veciach, lásku, ktorá nie je len o tom dobrom. Dvoch nesebeckých a zamilovaných ľudí spolu, ktorí sa ako keby zázrakom našli. Dvaja ľudia, ktorí dokážu niesť tú všetku lásku sveta. 
Photos by Martin Krystýnek
Fun page 
Fotky sú ilustračné a nesúvisia s textom, aj keď.... :) Len niekoľko myšlienok, len niekoľko slov, len niekoľko pocitov, len niekoľko zážitkov. 

9 coments:

 1. ta první fotka mi přišla vtipná, protože ta chlupatá noha tam vypadá jako tvoje:D
  Jinak opět krásný fotky, sluší ti to ohromně!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nie vždy musí byť láska spojená s bolesťou, smútkom, slzami, nenávisťou...Ak človek nájde tú svoju druhú polovičku, s ktorou sa dopĺňa, je to to najkrajšie čo môže byť.
  A k fotkám, krásne, hlavne ta predposledná :)
  Sunrise of my life :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky ! :)

  gabulka-lovelygirl.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. S přítelem jsem 9 let, takže moc dobře vím, o čem láska je. A není to jen procházka růžovým sadem, jak se na začátku vztahu může zdát. na začátku je navíc zamilovanost, která "zaslepuje" mozek. Pak až příjde láska ..Vše je založeno na vzájemné důvěře a společných zájmech (jo, a na plno dalších věcech:). Důležité také je, nikdy se spolu nenudit a být si nejlepšími přáteli. ..Nicméně nádherné fotky! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. fotky sú nadherné a text výstižný. Takú lásku, akú opisuješ v poslednom bode prežívam a dúfam, že ju dotiahnem až na tú verandu k západu slnka :-)

  TravelDreamLove

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nádherné fotky,krásne to tam máte pod Tatrami:)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. ty to vždy tak pekne napíšeš. a krasne fotky máš ofc.^^

  OdpovedaťOdstrániť
 8. ja som bez slov iba to že nadhera:)

  http://aj-ro-na.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

 

ARCHIVE

Používa službu Blogger.

TRANSLATE

FOLLOW BY EMAIL

KONTAKT

fkovalcikova@gmail.com