Frida Kahlo

Všetci máme vo svojom živote kúsok umenia. Či už sú to naučené texty odporných piesní, naše vlastné výtvory "priklincované" na chladničke s magnetkou z dovolenky, nič nehovoriace obrazy alebo máme konzervu paradajkovej polievky. Umelci - umenie. Sme to aj my... Maľujeme si život so strastiplnými cestičkami, s prekážkami či životnými skratkami. Obraciame sa na naše vzory, na pomoc blízkych, na dobré rady starých materí, no koniec koncov si "nakreslíme obraz" života svojpomocne. Čiara po čiare, farba po farbe.

Nepatrím medzi ľudí obdarených talentom. Neviem prekrásne kresliť, spievam falošne (pochválim sa, že mi čas od času vyjde nejaký správny tón), moje hadie tance sú primerané k veku i ohybnosti tela a moje chabé pokusy o básne či poviedky skončili na dne zásuvky. Mojou umeleckou srdcovou záležitosťou je jednoznačne Frida. Milujem všetko s ňou spoločné. Krása a sila jej obrazov ukazuje bolesť a nástrahy života ktoré môžu postretnúť každého z nás. Bez okolkov dala na plátno svoje zrastené obočie a svetu ukázala svoje životné trápenia i radosti. Predstavuje pre mňa ženskú silu a vytrvalosť, svojskosť a neoblomnosť.

Počas chvíľ, kedy mi je naozaj ťažko si spomeniem vždy na Fridu a symboliku toho, čo pre mňa táto "mechiko" žena predstavuje. A potom k tomu, aby mi bolo lepšie stačí už len obliecť si niečo "neprístupné" či vychýlené od normálu a cítim sa dobre. Dnešnej dobe je strašne kúúúl byť sám sebou, nedržať sa trendov, hipstersky vytŕčať z davu alebo chodiť ako bezdomovec. Tentokrát chcem byť kúl ja a udávam (ako nenosiť) na súčasné dni bezpodprsenkovú poburujúcu vlnu. Nobraizmus!

Fotil a modriny na nohách vyphotoshopoval Matúš Pastor.Okrem krásnych náušníc Frida Kahlo (darček) na sebe nosím: klobúk - vintage (nájdeš u babičky), rolák + sveter - 2hand, sukňa - vyhodený kúsok maminej skrine, kabelka + okuliare - H&M, botasky - Nike.
(Podprsenka bola v tomto prípade odložená iba na fotenie. Nebolo pobúrené žiadne okolie ani znechutená spoločnosť.)

6 coments:

 1. Nobarizmus má podľa mňa, veľkú budúcnosť. Aj keď miestami budú určite nejaké výnimky, z ktorých nám všetkým bude na grc, ale tak tie lepšie tvary....hmm...to bude pohľad na nezaplatenie! Bobinka, keep it up!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. supeeeer outift, odpadla som z tých tenisiek ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. OCH! Som onemela. Krásna. A som za život bez podprseniek. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Bobinka, kým som si neprečítala poslednú vetu, ani som si nevšimla, že nemáš podprsenku :D :D A ten babkin klobúčik ti neskutočne závidím ;)
  A nie je pravda, že nemáš žiadny talent! Píšeš veľmi krásne a poeticky, takže talent rozhodne máš! ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Předposlední fotka, oh yeah!!! Perfektní.
  A poslední věta v závorkách..made my day =D
  Michael
  http://www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť

 

ARCHIVE

Používa službu Blogger.

TRANSLATE

FOLLOW BY EMAIL

KONTAKT

fkovalcikova@gmail.com